“City pizza” pristato AMKL 2022-07-10 ir 07-13 rungtynių apžvalga

AMKL 2022-07-10 ir 07-13 atkrintamųjų rungtynių apžvalga

 

Alytaus miesto krepšinio lygai artėjant prie finalų, liepos 10 d. (sekmadienį) Alytaus profesinio rengimo centre išvydome trejas rungtynes: toliau dėl patekimo į Mažosios taurės finalą varžėsi „Drumstas“ su Birštono „SC“ krepšininkais ir po to vyko Didžiosios „Grinduva“ taurės finalinio ketverto atsakomosios kovos – praėjusio AMKL sezono čempionai „KK Ekstra“ vėl susitiko su „KK Randers“ ir vakarą uždarė „BC Tūzų“ atsakomoji akistata su „Vanagais“.

Trečiadienį (liepos 13 d.) buvo galima išvysti dar kartą Birštono krepšininkus, šįkart besirungiančius su „KASP 1R“ komanda.

„Drumstas“ – Birštono „SC“

Jau nuo pirmojo kėlinio galima prognozuoti įtemptą dvikovą – abi komandos demonstruoja itin aukšto rezultatyvumo žaidimą, keičiasi tiksliais metimais bei keičiasi pirmaujanti ekipa. Tačiau visgi, neženkliai rezultatyvesni Birštono krepšininkai, nusinešantys į antrąjį rungtynių ketvirtį dviejų taškų pranašumą (24:22 po 1 kėlinio Birštono „SC“ naudai). Antrajame kėlinyje aikštelėje matomas vaizdas nelabai pasikeičia – čia ir vėl matomas lygiavertis ir gana rezultatyvus žaidimas. Bet vėlgi neženkliai ir antrajame kėlinyje pranašesni Birštono žaidėjai išeidami į ilgąją pertrauką padidina savo turimą persvarą iki 5 taškų (44:39 po 2 kėlinio).

Po didžiosios rungtynių pertraukos žaidimas sustoja, abiejų komandų metimai skrieja pro šalį ir įpusėjus kėliniui „Drumstas“ vis dar atsilieka 5 taškais. Tačiau antroje kėlinio pusėje visiškai iniciatyvą bei rungtynių kontrolę perima „Drumstas“ krepšininkai. Pradėję dominuoti puolime bei toliau gerą gynybą demonstruojantys „Drumstas“ žaidėjai surengia spurtą ir trečią kėlinį užbaigia jau turėdami savo solidų 7 taškų pranašumą (57:50 po 3 kėlinio „Drumstas“ naudai). Lemiamajame kėlinyje žaidimas ir vėl susilygina bei abi komandos vėl pradeda demonstruoti rezultatyvų ir intriguojantį žaidimą. Kova vyksta iki pat paskutiniųjų sekundžių, tačiau pergalę iškovoja „Drumstas“ rezultatu 76:73 (22:24, 17:20, 18:6, 19:23) prieš Birštono „SC“ krepšininkus.

„Drumstas“: Aurimas Aleksynas 20 (15 atk. kam.), Giedrius Šreiberis 18 (9 atk. kam.), Laurynas Kasparavičius 17 (13 atk. kam., 6 rez. perd.), Marius Zautra 16.

Birštono „SC“: Vakaris Diškevičius 21 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Povilas Baltušnikas 17, Vaidas Celiešius 12.

 

„KK Ekstra“ – „KK Randers“

Pirmajame kėlinyje aikštelėje matomas vaizdas, ko gero, nestebina „KK Ekstra“ sirgalių – po pirmųjų tarpusavio rungtynių įspausti į kampą dėl 21 taško skirtumo praėjusio sezono čempionai nuo pat varžybų pradžios pradeda demonstruoti kokybišką žaidimą, kontroliuoja rungtynių eigą ir bėga nuo savo varžovų. Į antrąjį kėlinį išeina turėdami jau 9 taškų pranašumą (23:14 po 1 kėlinio „KK Ekstra“ naudai). Antrajame rungtynių ketvirtyje vaizdas identiškas – čia ir vėl pranašesni „KK Ekstra“, stabdantys „KK Randers“ krepšininkus bei patys atakuojantys taikliai, į ilgąją pertrauką nusineša jau 18 taškų pranašumą (44:26 po 2 kėlinio „KK Ekstra“ naudai).

Po didžiosios pertraukos jau ir „KK Randers“ ekipa pradeda demonstruoti rezultatyvų žaidimą, tačiau to negana – vis tiek neatranda priešnuodžių oponentų žaidimui, kurie po trečiojo kėlinio turi jau 25 taškų pranašumą (69:44 po 3 kėlinio „KK Ekstra naudai) ir yra priekyje ir bendrame rezultate. Lemiamajame rungtynių ketvirtyje žaidimas susilygina ir kova dėl patekimo į didįjį finalą vyksta iki paskutinių sekundžių. Likus kiek daugiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, Lukas Grėbliūnas („KK Randers“) smeigia tritaškį, mažindamas atsilikimą iki 20, kas reiškia, jog bendrame rezultate „KK Randers“ pirmauja. Tačiau likusi minutė priklauso „KK Ekstra“ krepšininkams – per likusį laiką Edgaras Švelginas realizuoja viso 3 baudų metimus iš 4, o Adomas Stančikas pataiko svarbų tritaškį ir „KK Ekstra“ krepšininkai vėl keliauja į Didžiosios „Grinduva“ taurės finalą, nugalėdami „KK Randers“ ekipą rezultatu 87:61 (23:14, 21:12, 25:18, 18:17).

„KK Ekstra“: Edgaras Švelginas 25 (10 atk. kam., 7 rez. perd., 34 naud.), Osvaldas Braždžionis 21 (10 atk. kam.), Adomas Stančikas 16 (6 atk. kam.), Tadas Cibulskas 14.

„KK Randers“: Vilius Miglinas 19 (7 atk. kam.), Albertas Jakubauskas 11, Deividas Kisielius 8 (6 atk. kam.).

 

 „BC Tūzai“ – „Vanagai“

Po pirmųjų tarpusavio rungtynių, be abejonės, „Vanagai“ pasitinka atsakomąsias su daugiau įtampos, nes turi 18 taškų deficitą po pirmojo susitikimo. Visgi, pirmajame antrųjų rungtynių kėlinyje „BC Tūzai“ ir toliau demonstruoja pranašumą ir kokybiškesnį žaidimą. Rezultatyvų, puikų krepšinį demonstruojantys veteranai po pirmojo kėlinio turi jau 8 taškų persvarą (25:18 po 1 kėlinio „BC Tūzų“ naudai). Antrajame kėlinyje aikštelėje matomas vaizdas kiek pasikeičia – abi komandos rungtyniauja puikiai ir aukštu rezultatyvumu, o čia jau neženklų pranašumą demonstruoja „Vanagai“, išeinantys į ilgąją rungtynių pertrauką su 3 taškų deficitu (48:45 po 2 kėlinio „BC Tūzų“ naudai).

Po didžiosios pertraukos „Vanagai“ bando kabintis į kovą dėl patekimo į „Grinduva“ taurės finalą, perimdami atsakomųjų varžybų kontrolę į savo rankas. 9 taškais laimėdami trečiąjį kėlinį, lemiamą pasitinka jau turėdami savąjį 6 taškų pranašumą (72:66 po 3 kėlinio „Vanagų“ naudai). Lemiamajame rungtynių kėlinyje „Vanagai“ iš paskutiniųjų stengiasi bėgti nuo varžovų ir švelninti skirtumą bendrame rezultate, o „BC Tūzai“ bando atremti oponentų šturmą. Tačiau, nors „Vanagams“ pavyksta laimėti ir ketvirtąjį kėlinį bei pačias varžybas 11 taškų skirtumu rezultatu 96:85 (18:25, 27:23, 27:18, 24:19), to negana. „BC Tūzai“ bendru rezultatu užsitikrina vietą finalinėje kovoje dėl Didžiosios „Grinduva“ taurės.

„BC Tūzai“: Kajus Okmanas 27, Osvaldas Mačernis 21 (15 atk. kam., 38 naud.), Ignas Sinkevičius 16, Regimantas Paežerinis 10 (6 atk. kam.).

„Vanagai“: Modestas Paulauskas 28 (12 atk. kam., 32 naud.), Nojus Lebskas 23 (18 atk. kam., 37 naud.), Saimonas Jeremičius 19 (7 atk. kam.), Dainius Levas 16.

 

 „KASP 1R“ – Birštono „SC“

Pirmasis rungtynių kėlinys žada intriguojantį mūšį krepšinio aikštelėje. Labai apylygį žaidimą demonstruojančios komandos rungtyniauja rezultatyviai ir užtikrintai, o minimalų pranašumą po pirmojo kėlinio įgauna „KASP 1R“ krepšininkai (22:21). Antrajame kėlinyje vaizdas, matomas aikštelėje, kiek pasikeičia – „KASP 1R“ šįkart pranašesni ryškiau nei pirmajame kėlinyje ir kraunasi pranašumą. Į ilgąją rungtynių pertrauką išeina turėdami jau 8 taškų persvarą (42:34 po 2 kėlinio „KASP 1R“ naudai).

Po didžiosios varžybų pertraukos iniciatyvą į savo rankas jau perima Birštono „SC“ krepšininkai. Norą, patekti į APRC Mažosios taurės finalą demonstruojantys jaunieji birštoniečiai sužaidžia rezultatyviai trečiąjį kėlinį bei jau patys lemiamą rungtynių ketvirtį pasitinka turėdami minimalų pranašumą (54:53 po 3 kėlinio Birštono „SC“ naudai). Lemiamajame kėlinyje intrigos netrūksta – abi komandos žaidžia užtikrintai, rezultatyviai ir labai apylygiai, tačiau ir čia neženkliai pranašesni yra Birštono žaidėjai, iškovojantys ne tik pergalę po įtemptų rungtynių rezultatu 77:74 (21:22, 13:20, 20:11, 23:21), bet ir kelialapį į APRC Mažosios taurės finalą.

„KASP 1R“: Adas Šiumbrys 29 (12 atk. kam., 29 naud.), Tomas Rinkevičius 16 (12 atk. kam.), Rimvydas Stankevičius 13 (6 rez. perd.).

Birštono „SC“: Vakaris Diškevičius 23 (7 rez. perd.), Lukas Marčiulionis 17, Vaidas Celiešius (7 atk. kam.) ir Paulius Deltuva po 11.

 

Parašykite komentarą