AMKL atkrintamųjų rungtynių apžvalga

Alytaus miesto krepšinio lygos reguliarusis sezonas baigėsi ir birželio 26 dieną (sekmadienį) startavo atkrintamosios varžybos Alytaus profesinio rengimo centro sporto salėje. Atkrintamųjų turą pradėjo praėjusio AMKL sezono „Grinduva“ taurės nugalėtojai „KK Ekstra“, susitikę su Birštono „SC“. Po šių varžybų sekė „BC Tūzai“ akistata su „Drumstas“ krepšininkais, dėl privilegijos varžytis Mažojoje taurėje kovėsi „Vendetta“ prieš Alytaus „SRC“ ir pirmąją atkrintamųjų varžybų dieną vainikavo „Vanagai“ komandos susitikimas su „KASP 1R“ krepšininkais. Sekančią dieną, pirmadienį (birželio 27 d.) buvo galima išvysti dar vienerias atkrintamąsias varžybas – „KK Randers“ varžėsi su „Kryžkelių Plienas“ ekipa.

 

„KK Ekstra“ – Birštono „SC“

Nuo pat rungtynių pradžios įžvelgti kurios nors komandos ryškaus pranašumo aikštelėje nelabai galima. Komandos keičiasi tiksliais metimais, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui „KK Ekstra“ turi trapų 2 taškų pranašumą. Likusią kėlinio dalį toliau neženkliai rezultatyvesni išlieka praėjusių metų „Grinduva“ taurės nugalėtojai ir prieš aidint pirmojo kėlinio sirenai savo pranašumą spėja padidinti iki 5 taškų (18:13 po 1 kėlinio „KK Ekstra“ naudai). Antram rungtynių kėliniui prasidėjus vaizdas šiek tiek pasikeičia – pirmas minutes pranašumą įgauna Birštono krepšininkai, išsiverždami į priekį praėjus kiek daugiau nei dviem antrojo kėlinio minutėms. Tačiau netrukus „KK Ekstra“ susiima – vėl išsiveržę į priekį neleidžia varžovams pasivyti ir surengia spurtą, leidžiantį pasitikti ilgąją rungtynių pertrauką turint jau 9 taškų pranašumą (38:29 po 2 kėlinio „KK Ekstra“ naudai).

Po didžiosios rungtynių pertraukos vaizdas pasikeičia kardinaliai – jei praėję kėliniai buvo gan konkurencingi, trečiajame kėlinyje jau visiškai rungtynių kontrolę perima „KK Ekstra“ nuo pat pirmų minučių ir pradeda dominavimą. Pelnydami net 33 taškus ir praleisdami į savo krepšį viso labo 10, praėjusio sezono čempionai prieš lemiamą ketvirtį turi triuškinamą 32 taškų pranašumą (71:39 po 3 kėlinio „KK Ekstra“ naudai). Ketvirtajame kėlinyje intrigos jau nebėra, tačiau „KK Ekstra“ toliau demonstruoja puikų krepšinį ir tik dar labiau didina savo pranašumą bei iškovoja triuškinamą pergalę rezultatu 98:56 (18:13, 20:16, 33:10, 27:17) prieš Birštono „SC“ krepšininkus.

„KK Ekstra“: Osvaldas Braždžionis 35 (15 atk. kam., 6 per. kam., 48 naud.), Edgaras Švelginas 21 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Karolis Rokas 17, Justinas Švedas 14.

Birštono „SC“: Vakaris Diškevičius 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Vaidas Celiešius 15 (9 atk. kam.), Povilas Baltušnikas 11.

 

„BC Tūzai“ – „Drumstas“

Pirmąjį rungtynių kėlinį užtikrinčiau pradeda „BC Tūzai“ krepšininkai – praėjus pirmoms dviem kėlinio minutėms priekyje jau 7:0. Netrukus žaidimas kiek susilygina ir tampa labai rezultatyvus iš abiejų komandų, tačiau „BC Tūzai“ pasibaigus pirmajam kėliniui turi 9 taškų pranašumą (34:25 po 1 kėlinio „BC Tūzai“ naudai). Antrajame varžybų ketvirtyje žaidimas sulėtėja – abi komandos nebėra tokios rezultatyvios kaip pirmajame kėlinyje, o ir čia neženkliai pranašesni vėl yra „BC Tūzai“, padidinę savo pranašumą iki 12 taškų prieš didžiąją rungtynių pertrauką (51:39 po 2 kėlinio „BC Tūzai“ naudai).

Po ilgosios varžybų pertraukos ir toliau išlieka rezultatyvesni „BC Tūzai“ – demonstruodami kokybišką krepšinį laiko žaidimo vadeles savo rankose ir tik dar labiau didina turimą persvarą. Trečiam kėliniui pasibaigus „BC Tūzai“ turi įgavę jau triuškinamą pranašumą – 75:52. Lemiamajame rungtynių ketvirtyje „Drumstas“ krepšininkams jau sunku galvoti apie išsigelbėjimą – toliau neatranda priešnuodžių savo oponentams, kuo „BC Tūzai“ ir pasinaudoja – dar labiau didina savo pranašumą ir iškovoja pergalę rezultatu 104:74 (34:25, 17:14, 24:13, 29:22) prieš „Drumstas“ ekipą.

„BC Tūzai“: Kajus Okmanas 39 (6 atk. kam., 9 rez. perd., 39 naud.), Osvaldas Mačernis 24 (10 atk. kam., 34 naud.), Vytenis Vaivada 16 (9 atk. kam.).

„Drumstas“: Laurynas Kasparavičius 15, Robertas Paliutis 14 (7 rez. perd.), Giedrius Šreiberis 12.

 

„Vendetta“ – Alytaus „SRC“

Dėl privilegijos varžytis Mažojoje taurėje išlikimo kovą kiek užtikrinčiau pradeda jaunieji Alytaus „SRC“ krepšininkai. Tačiau „Vendetta“ ekipa varžovams labiau atitrūkti neleidžia ir abi komandos žada konkurencingą mačą. Po pirmojo kėlinio rezultatas 18:14 Alytaus „SRC“ naudai. Antrajame kėlinyje vaizdas pasikeičia – nors ir čia aukštu rezultatyvumu nekvepia, tačiau antrajame ketvirtyje jau geresni yra „Vendetta“ krepšininkai. Demonstruodami kokybišką žaidimą, „Vendetta“ užbaigia antrą kėlinį turėdami 3 taškų pranašumą (33:30 po 2 kėlinio „Vendetta“ naudai).

Antrojoje rungtynių pusėje aikštelėje matomas vaizdas vėl pasikeičia – Alytaus „SRC“ perima rungtynių kontrolę į savo rankas ir puikiai rungtyniaudami kraunasi pranašumą bei lemiamą ketvirtį pasitinka turėdami 9 taškų persvarą (54:45 po 3 kėlinio Alytaus „SRC“ naudai). Paskutiniajame rungtynių kėlinyje išlieka panaši situacija kaip ir pasibaigus trečiajam kėliniui – likus kiek mažiau nei 2 minutėms iki sirenos, skelbiančios rungtynių pabaigą, Alytaus „SRC“ krepšininkai turi solidų pranašumą (64:54). Bet „Vendetta“ neketina pasiduoti ir kovoja iki paskutiniųjų – likus 13 sekundžių iki varžybų pabaigos komandas skiria jau tik 2 taškai. Tačiau, po Mato Gavenausko (Alytaus „SRC“) taiklių baudos metimų komandas skiria 4 taškai, neleidžiantys „Vendetta“ ekipai išsigelbėti. Alytaus „SRC“ triumfuoja rezultatu 68:64 (18:14, 12:19, 24:12, 14:19) ir eliminuoja „Vendetta“ krepšininkus iš atkrintamųjų varžybų.

„Vendetta“: Ugnius Margelis 17 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Aidas Davidavičius 12 (8 atk. kam.), Lukas Baliulevičius 11 (14 atk. kam.).

Alytaus „SRC“: Nojus Kazlauskas 25 (10 atk. kam., 25 naud.), Matas Gavenauskas 20 (11 atk. kam.), Matas Osinskas pridėjo 9 taškus.

 

 „Vanagai“ – „KASP 1R“

Jau nuo pat rungtynių pradžios dominuoti pradeda „Vanagai“ – primesdami savo žaidimą, likus mažiau nei 2 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos, jau turi 20 taškų pranašumą (33:13). Tačiau likusią kėlinio atkarpą „KASP 1R“ krepšininkai sužaidžia puikiai ir sugeba sumažinti deficitą iki 12 prieš prasidedant antrajam varžybų kėliniui. Rezultatas po pirmojo kėlinio – 35:23 „Vanagų“ naudai. Antrame kėlinyje vaizdas kiek pasikeičia – komandos nebėra tokio rezultatyvios kaip pirmajame kėlinyje, tačiau čia ir vėl yra gerokai rezultatyvesni „Vanagai“. Pelnydami dvigubai daugiau taškų nei jų varžovai į ilgąją pertrauką išeina turėdami jau triuškinamą 23 taškų pranašumą (57:34 po 2 kėlinio „Vanagų“ naudai).

Po didžiosios pertraukos „KASP 1R“ krepšininkų metimai ir toliau skrieja pro šalį, kuo naudojasi „Vanagai“ ir toliau didindami savo pranašumą. Pasibaigus trečiajam rungtynių kėliniui „Vanagai“ turi jau užtikrintą 29 taškų pranašumą (74:45 po 3 kėlinio „Vanagų“ naudai). Lemiamajame varžybų kėlinyje vaizdas pasikeičia – „KASP 1R“ pradeda demonstruoti puikų ir labai rezultatyvų žaidimą, tačiau net ir 32 taškai pelnyti per kėlinį neleidžia priartėti prie varžovų, o „Vanagai“ švenčia pergalę rezultatu 96:77 (35:23, 22:11, 17:11, 22:32).

„Vanagai“: Tomas Mickevičius 19, Nojus Lebskas (11 atk. kam., 25 naud.) ir Modestas Paulauskas (9 atk. kam., 23 naud.) po 18, Dainius Levas 13 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

„KASP 1R“: Martynas Valaitis (8 atk. kam.) ir Eimantas Vojevockas (7 atk. kam.) po 15, Šarūnas Labenskas 10.

 

„KK Randers“ – „Kryžkelių Plienas“

Pirmasis rungtynių kėlinys klostosi gana konkurencingai, kad būtų galima galvoti apie intriguojančias varžybas. Likus kiek mažiau nei 3 pirmojo kėlinio minutėms komandas skiria 2 taškai (12:10 „KK Randers“ naudai), tačiau likusią atkarpą „KK Randers“ krepšininkai sužaidžia puikiai ir prieš pasibaigiant pirmajam kėliniui padidina savo pranašumą jau iki dviženklio (20:10 po 1 kėlinio „KK Randers“ naudai). Antrajame kėlinyje aikštelėje matomas vaizdas pasikeičia ir čia jau nežymiai pranašesni yra „Kryžkelių Plienas“ krepšininkai. Laimėdami antrąjį kėlinį 6 taškais sumažina savo atsilikimą iki 4. Komandoms išeinant į didžiąją pertrauką rezultatas yra 37:33 „KK Randers“ naudai.

Po didžiosios pertraukos komandos toliau demonstruoja intriguojantį ir apylygį žaidimą. Nors abi ekipos ir nerodo labai aukšto rezultatyvumo trečiajame kėlinyje, tačiau galima matyti, kad žadama kova iki paskutinių varžybų minučių. Trečiajame rungtynių ketvirtyje neženkliai pranašesni vėl yra „KK Randers“ krepšininkai, savo pranašumą padidindami iki 7 taškų prieš lemiamąjį kėlinį (52:45 „KK Randers“ naudai). Ketvirtajame kėlinyje kiekvieną minutę auga didesnė intriga ir likus kiek mažiau nei minutei komandas skiria viso labo 3 taškai. Bet „KK Randers“ pavyksta išsaugoti pranašumą ir jį dar šiek tiek padidinti bei išplėšti sunkią pergalę rezultatu 71:64 (20:10, 17:23, 15:12, 19:19) prieš „Kryžkelių Plienas“ krepšininkus.

„KK Randers“: Bartas Aleksandravičius 22, Gediminas Navickas 17 (14 atk. kam., 26 naud.), Vilius Miglinas 14 (13 atk. kam.), Robertas Ališkevičius pridėjo 10 taškų.

„Kryžkelių Plienas“: Artūras Babravičius 14 (6 atk. kam.), Andrius Kizalas ir Karolis Česonis (6 atk. kam.) po 11.

Parašykite komentarą