AMKL 2022 finalų apžvalga

AMKL 2022 finalų apžvalga

Alytaus miesto krepšinio lyga pasiekė kulminaciją ir liepos 23 dieną (šeštadienį) išvydome APRC ir „Grinduvos“ taurių finalininkų dvikovas. Pirmoji akistata buvo tarp „KASP 1R“ ir Birštono „SC“ ekipų, kurios varžėsi dėl Mažosios APRC taurės. Išaiškėjus Mažosios taurės nugalėtojams, sekė kova dėl trečiosios vietos „Grinduvos“ taurėje tarp „Vanagų“ ir „KK Randers“ krepšininkų. Dieną vainikavo kova dėl Didžiosios „Grinduvos“ taurės tarp dviejų stipriausiųjų šio AMKL sezono ekipų – „KK Ekstra“ ir „BC Tūzų“.

 

„KASP 1R“ – Birštono „SC“

Kovą dėl Mažosios APRC taurės žymiai užtikrinčiau pradeda „KASP 1R“ krepšininkai, kurie jau nuo pat pirmojo rungtynių kėlinio demonstruoja kokybišką žaidimą ir laiko varžybų kontrolę savo rankose. Rezultatyviai sužaidusi pirmąjį rungtynių ketvirtį „KASP 1R“ ekipa jau turi 14 taškų pranašumą, prieš pradedami antrąjį kėlinį (25:11 po 1 kėlinio „KASP 1R“ naudai). Antrajame kėlinyje aikštelėje matomas vaizdas nesikeičia – Birštono žaidėjai neatranda priešnuodžių savo oponentams, o „KASP 1R“ krepšininkai įsismagina ir visiškai pradeda dominuoti – puikiai rungtyniaudami tiek puolime, tiek gynyboje, po antrojo kėlinio jau turi triuškinamą 28 taškų persvarą (48:20 po 2 kėlinio „KASP 1R“ naudai).

Po ilgosios pertraukos Birštono žaidėjai pradeda rodyti gyvybės ženklus žaisdami rezultatyvų krepšinį, tačiau to, toli gražu, negana – „KASP 1R“ sužaidžia dar rezultatyvesnį kėlinį nei pirmuose dvejuose kėliniuose ir tiesiog pradeda trypti oponentus. Po trečiojo kėlinio rezultatas 75:39 „KASP 1R“ naudai. Lemiamajame kėlinyje intrigos surasti praktiškai nebeįmanoma ir visiems akivaizdu kas taps APRC taurės nugalėtojais, tačiau net ir turint tokį pranašumą, „KASP 1R“ žaidėjai neketina atsipalaiduoti ir sužaidžia rezultatyviausią rungtynių kėlinį bei iškovoja Mažąją taurę kovoje prieš Birštono „SC“ krepšininkus rezultatu 104:51 (25:11, 23:9, 27:19, 29:12).

„KASP 1R“: Eimantas Vojevockas 33 (16 atk. kam., 43 naud.), Šarūnas Labenskas 31 (7 rez. perd., 32 naud.), Tomas Rinkevičius 15 (8 atk. kam.), Darius Kandratavičius 12 (7 rez. perd.).

Birštono „SC“: Vakaris Diškevičius 21, Deivydas Brinevičius 15 (11 atk. kam.), Lukas Marčiulionis 6.

 

„Vanagai“ – „KK Randers“

Kova dėl „Grinduvos“ taurės trečiosios vietos prasideda intriguojančiai ir galima galvoti apie įtemptą, konkurencingą mūšį krepšinio aikštelėje. Abi komandos demonstruoja gražų, rezultatyvų krepšinį, tačiau pirmajame kėlinyje šiokį tokį pranašumą rodo „Vanagų“ krepšininkai, kurie pasibaigus pirmajam kėliniui turi neženklų 4 taškų pranašumą (24:20 po 1 kėlinio „Vanagų“ naudai). Antrajame kėlinyje matomas vaizdas aikštelėje pasikeičia kardinaliai ir iniciatyvą perima „KK Randers“ krepšininkai. Jau per pirmas kėlinio minutes greitai panaikina oponentų turėtą persvarą ir patys pradeda bėgti nuo varžovų žaisdami itin kokybiškai. 27 taškus į varžovų krepšį suvertę „KK Randers“ žaidėjai, į ilgąją pertrauką išeina turėdami jau savą 8 taškų pranašumą (47:39 po 2 kėlinio „KK Randers“ naudai).

Po didžiosios rungtynių pertraukos žaidimas susilygina – abi komandos nedemonstruoja itin rezultatyvaus žaidimo, žaidžia panašiu tempu ir trečiąjį rungtynių kėlinį sužaidžia visiškai lygiai (16:16), o tai leidžia išsaugoti „KK Randers“ krepšininkams turėtą tą patį 8 taškų pranašumą pasitinkant lemiamąjį rungtynių ketvirtį (63:55 po 3 kėlinio „KK Randers“ naudai). Prasidėjus paskutiniajam, ketvirtajam varžybų kėliniui, „KK Randers“ demonstruoja labiau užtikrintą žaidimą ir praėjus beveik dviem kėlinio minutėms jau turi 15 taškų pranašumą. Po to žaidimas kiek susilygina, komandos keičiasi tiksliais metimais, bet „Vanagams“ varžovų arčiau prisivyti taip ir nepavyksta. „KK Randers“ krepšininkai galiausiai triumfuoja ir iškovoja trečiąją vietą „Grinduvos“ taurėje prieš „Vanagus“ rezultatu 86:74 (20:24, 27:15, 16:16, 23:19).

„Vanagai“: Nojus Lebskas 20 (16 atk. kam.), Saimonas Jeremičius (10 atk. kam.) ir Germantas Bumblys po 17, Dainius Levas 15.

„KK Randers“: Bartas Aleksandravičius 31, Vilius Miglinas 19 (7 atk. kam.), Deividas Kisielius 10.

 

„KK Ekstra“ – „BC Tūzai“

Visų laukta dvikova pagaliau čia ir ją užtikrinčiau pradeda veteranų kupina „BC Tūzų“ ekipa. Pirmomis pirmojo kėlinio minutėmis abi komandos nedemonstruoja rezultatyvaus žaidimo ir greito tempo, tačiau vis šiokį tokį pranašumą rodo „BC Tūzai“, įpusėjus kėliniui turintys 6 taškų pranašumą. Antrąją kėlinio pusę žaidimas kiek susilygina, tačiau vis tiek pranašumą išlaiko „BC Tūzų“ žaidėjai, taikliais metimais bandantys pritildyti „KK Ekstra“ sirgalius. Po pirmojo kėlinio rezultatas 16:8 „BC Tūzų“ naudai. Antrame rungtynių kėlinyje aikštelėje matomas vaizdas pasikeičia komandų rezultatyvumo prasme, tačiau „BC Tūzai“ ir čia yra pranašesni. Puikiai žaisdami bėga nuo savo varžovų ir likus kiek daugiau nei dviem minutėms iki didžiosios rungtynių pertraukos jau turi net 18 taškų pranašumą. Tačiau, praėjusio sezono čempionai „KK Ekstra“ nežada pasiduoti ir puikiai sužaisdami likusią atkarpą sumažina atsilikimą iki 12 taškų bei užveda savo sirgalius (40:28 po 2 kėlinio „BC Tūzų“ naudai).

Po ilgosios varžybų pertraukos žaidimas kiek sulėtėja ir komandos nebedemonstruoja tokio rezultatyvumo kaip antrajame rungtynių ketvirtyje, o čia ir vėl labiau užtikrintą krepšinį žaidžia „BC Tūzai“. Pirmaujanti komanda neatsipalaiduoja ir toliau kokybiškai žaisdami tik didiną savo pranašumą ir kontroliuoja rungtynių eigą. Prieš lemiamąjį rungtynių kėlinį „BC Tūzai“ turi jau 19 taškų pranašumą (59:40 po 3 kėlinio „BC Tūzų“ naudai). Ketvirtajame kėlinyje žaidimas klostosi gan apylygiai – komandos keičiasi tiksliais metimais, tačiau „BC Tūzai“ pranašumo nebarsto, o „KK Ekstra“ krepšininkams niekaip nepavyksta prisivyti oponentų, kad sukurtų intrigą šiose varžybose. Nors „KK Ekstra“ ir laimi paskutinį kėlinį 4 taškais, tačiau to tikrai nepakanka ir „BC Tūzai“ tampa naujaisiais AMKL 2022 sezono „Grinduvos“ taurės nugalėtojais, įveikdami „KK Ekstra“ ekipą rezultatu 81:66 (16:8, 24:20, 19:12, 22:26).

„KK Ekstra“: Tadas Cibulskas 15 (8 atk. kam.), Edgaras Švelginas (8 atk. kam.) ir Osvaldas Braždžionis (7 atk. kam.) po 13, Martynas Beržanskas pridėjo 12.

„BC Tūzai“: Osvaldas Mačernis 36 (16 atk. kam., 46 naud.), Kajus Okmanas 26, Aurimas Remeika pridėjo 5.

Parašykite komentarą